Kapalný propan-butan se tankuje na čerpacích stanicích LPG, a to pomocí přípojky dálkového plnění vysokotlakým potrubím do tlakové nádrže ve vozidle. Tlaková nádrž je uzavřena víceúčelovým ventilem, který uzavírá nádrž při vypnutém zapalování.
Nádrž je plněna do maximálně 80 % svého obsahu.
Jak poznám, že jsem natankoval nekvalitní plyn?
LPG stejně jako ostatní běžná paliva nelze zkontrolovat pouhým pohledem. Zákazník by se měl tedy sám orientovat a tankovat pouze u skutečně prověřených a kvalitních dodavatelů, kteří dodávají palivo podle předepsaných norem.
Jaký vliv má zima na provoz LPG?
Každá čerpací stanice se seriózním dodavatelem LPG přechází vždy v zimním období na zimní směs LPG tak, jak je to zvykem například i u nafty. V takovém případě uživatel LPG pohonu nepozná žádný rozdíl.
Jezdí se na LPG i v Evropě?
V každém evropském státě je situace s pohonem LPG trochu jiná. Obliba vozidel s pohonem LPG je závislá na ekonomice provozu vozidla, ekologickém cítění obyvatel dané země a v neposlední řadě na podpoře, kterou poskytují místní vlády této problematice.
Mezi evropskými státy s nejrozšířenějším použitím LPG pro pohon automobilů patří zejména Itálie, Holandsko, Francie, Belgie, Polsko a v současné době je zaznamenán velký nárůst v Německu.